Koncerty v Galerii Závodný

Galerie Závodný společně s Kruhem přátel hudby v Mikulově každoročně připravují cyklus abonentních koncertů vážné hudby.

Tyto koncerty přivádějí do Mikulova zajímavé interprety světa klasické hudby a představují posluchačům široké spektrum hudebních nástrojů i jejich netradiční spojení.

Na všechny koncerty je možno zakoupit přenosnou abonentní vstupenku v hodnotě 950,- Kč na recepci galerie. Cena vstupenky na jednotlivý koncert je 200,- Kč.
Upozornění: kapacita sálu je omezená, v případě velkého zájmu není možno garantovat dostatečné množství volných vstupenek na jednotlivé koncerty.

Plán koncertů v Galerii Závodný v roce 2018:

1. 1. v 18 hodin Vilém Spilka Quintet

1. 2. v 18 hodin Aquile quintet

22. 3. v 18 hodin Plaisirs de Musique

13. 4. v 18 hodin Guarneri Trio Prague

4. 10. v 18 hodin Pražské smyčcové duo

15. 11. v 18 hodin Machaela Špačková a Lukáš Klánský


Koncert jazzového Tria Rudyho Linky v Galerii Závodný Mikulov /3. 3. 2018 v 19. 00/

Mezinárodně uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka a jeho doprovodné uskupení představí v mikulovské Galerii Závodný skladby z nového alba "American Trailer".

Rudy Linka se do Mikulova vrací již poněkolikáté a i tentokrát koncert slibuje silný hudební zážitek. Senzitivita a výrazný autorský rukopis Rudyho Linky (kytara), Rudyho Roystona (bicí) a Petera Herberta (kontrabas) se vyznačuje melodičností a schopností mimořádné vzájemné „hudební komunikace". Linkova spoluhráče Rudyho Roystona hodnotí časopis DownBeat jako jednoho z nejlepších jazzových bubeníků současnosti a kontrabasista Peter Herbert dříve spolupracoval s takovými hráči, jako jsou Dave Liebman, John Abercrombie či Ralph Towner.

Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute. Pokračoval na bostonské Berklee College of Music a na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval. Soukromě absolvoval i mistrovské lekce u nejlepších světových kytaristů - Johna Scofielda, Jima Halla a Johna Abercrombieho. V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na festivalové koncerty pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.

Vstupné: 350 Kč / děti do 15 let zdarma, předprodej lístků v Galerii Závodný
Kontakt: Petra Korlaar, petra.korlaar@galeriezavodny.com, tel: 777088252