Galerie Zavodny

Abstraction and space in dialogues

 
 

Abstraction and space in dialogues

René van den Bos, René Eicke, Els Moes, Anne Rose Regenboog, Ingrid Roos, Tonneke Sengers  

Společná výstava holandských umělců v Galerii Závodný je úvodní prezentací letošního výstavního cyklu, který se programově zaměřuje na současnou abstraktní tvorbu v evropském prostoru.

 
Van den Bos_Galerie_Zavodny.jpg

René van den Bos

Při realizaci svých maleb si René van den Bos osvojil dva zcela odlišné přístupy. První z nich je založen na systematické práci s akrylovou barvou a lepicí páskou.
Druhý přístup je založen na procesu, ve kterém přidává vodu do tenkých vrstev postupně nanášené barvy, případně na plátno.

Eicke_Galerie_Zavodny.jpg

René Eicke

René Eicke se narodil v německém Essenu. Do nizozemského Utrechtu se přestěhoval v roce 1977.
Svůj specifický a snadno zapamatovatelný malířský rukopis zdokonaluje prostřednictvím zkoumání nových možností minimalistické abstraktní malby a užitých malířských technik.

Els_Moes_Galerie_Závodný.jpg

Els Moes

Vystudovala Akademii výtvarných umění v Utrechtu. ejí práce jsou zastoupeny ve státních i soukromých institucích a sbírkách např. Beelende Kunst, Amsterodam-Zuidoost, Museum Waterland, Purmerend, Maatschappij arti et Amictiea, Amsterdam, Se Vishal, Haarlem

Anne_Rose_Regenboog.jpg

Anne Rose Regenboog

Prostorové kresby z ocelového drátu jsou zřetelným poznávacím znamením haagské umělkyně Anne Rose Regenboog.

Základním tvarem, který je používán do nástěnných sestav, je krychle. Toto těleso se objevuje v  řadách nástěnných objektů. Jednotlivé krychle mají standardizované rozměry a prezentují základní, všem dobře známý geometrický objekt.

Tonneke_Sengers.jpg

Tonneke Sengers

Práce Tonneke Sengers jsou silně spjaty s architekturou. Tvary nástěnných reliéfů a vnitřní uspořádání jejich ploch a linií často reagují na konkrétní architektonický prostor.

Své reliéfy vyřezává laserem z hliníkových plátů. Jejich kovový povrch poté pokrývá akrylová malba, nejčastěji ve dvou výrazných odstínech. Většinou se jedná o kombinaci černá – bílá či šedá a bílá barva.

Ingrid_Roos.jpg

Ingrid Roos

Světelné objekty a site specific realizace Ingrid Roos jsou charakterizovány jednoduchostí a střídmostí.

Barva a světlo ozvláštňují elementární tvary jejích nástěnných reliéfů. Odraz a rozptyl zbarveného světla změkčují hrany objektů a smývají ostré přechody mezi obrysy objektu a okolním prostorem.