Galerie Zavodny

Více umělců

 
 

Lubomír Přibyl a Robert Urbásek:
Síla jedné barvy 

Výstava Lubomíra Přibyla /narozen 1937 v Praze/ a Roberta Urbáska /narozen v roce 1965 v Bratislavě/ v Galerii Závodný v Mikulově představuje autory dvou generací, kteří našli zálibu v monochromním projevu, silně zredukovali svoji barevnou škálu a jejich reliéfy se opírají o sílu výpovědi jedné barvy.
Styčné body v procesu jejich tvorby lze nalézt i v použití motouzu, kterým strukturují obrazce a reliéfy na povrchu plátna či dřevěné desky. Způsob jejich uvažování i samotné práce je ale i přes použití obdobných materiálů a výrazových prostředků velmi rozdílný.
Monochromní projev má ve světovém výtvarném umění své pevné místo /k představitelům patří např. Y. Klein, B. Aubertin, P. Manzoni, H. Mack, J. J. Schoonhoven/, v českém prostředí však stále ještě zcela nezdomácněl /ke známým osobnostem československé monochromní malby patří např. T. Rajlich, M. Grygar, M. Urbásek, z mladší generace např. V. Krůček, M. Škoda, P. Dub či J. Novotný/.

 
Urbasek_Galerie_Zavodny.jpg

Robert Urbásek

Suspendisse nec congue purus. Mauris egestas at nibh nec finibus. Integer tempus, elit in laoreet posuere, lectus neque blandit dui, et placerat urna diam mattis orci.

Přibyl_Galerie_Zavodny.jpg

Lubomír Přibyl

Mauris id fermentum nulla. Nulla lectus ante, consequat et ex eget, feugiat tincidunt metus. Donec ac fringilla turpis.

Laura Sanchez

Donec eget risus diam. Integer tempus, elit in laoreet posuere, lectus neque blandit dui, et placerat urna diam mattis orci. Nulla eu pretium massa.