Galerie Zavodny

Event Calendar

Markus Döhne
Nov
21
6:00 PM18:00

Markus Döhne

Německý výtvarník Markus Döhne /1961/ předsstaví v Galerii Závodný své práce inspirované nejen unikátní krajinou Pálavy a její historií, ale především zajímavými osobnostmi, jež se také staly ústředním motivem jeho výtvarných děl.

View Event →

 JASANSKÝ - POLÁK - NOVOTNÝ - Vernisáž
Oct
3
6:00 PM18:00

JASANSKÝ - POLÁK - NOVOTNÝ - Vernisáž

srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Lukáše Jasanského, Martina Poláka  a Jaromíra Novotného. Dvojice renomovaných českých fotografů /Jasanský, Polák/ vytvořila koncept site-specific instalace, která by měla být v přímém dialogu s architekturou interiéru Galerie Závodný. Ke svému autorskému projektu přizvali Jaromíra Novotného, českého výtvarníka, jehož senzitivní tvorba je ceněná kritiky nejen u nás, ale i v zahraničí. 

Vernisáž za přítomnosti všech tří autorů se uskuteční ve čtvrtek 3. října 2019 v 18.00 v prostorách galerie. Výstava potrvá do 16. listopadu 2019.

View Event →
Pálavské vinobraní
Sep
6
to Sep 8

Pálavské vinobraní

Již 72. ročník tradičního festivalu vína, gastronomie a kultury, s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním hudebním programem, konaný každoročně o druhém zářijovém víkendu v Mikulově.

View Event →
Vinařská Master Class v Galerii Závodný
Aug
24
11:00 AM11:00

Vinařská Master Class v Galerii Závodný

Komentovaná prezentace vín z obou regionů spojená s degustací a odborným výkladem zaměřeným na tradiční a typická vína obou oblastí a zároveň na vinařské, kulturní a historické podobnosti obou regionů. MASTER CLASS proběhne pouze v průběhu prvního festivalového dne v sobotu 24.8. od 11:00-17.00 v prostorách Galerie Závodný, Husova 3 a to vždy v intervalu 90 minut.

Vinaři z regionu Weinviertel představí různé typy, charaktery a senzorické projevy vín jejich klasické odrůdy Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) a vinaři z Mikulova svou klasickou odrůdy Ryzlink vlašský.

Vstup volný/bezplatný, limitován počtem 15 degustátorů.  

View Event →
VALTICKÁ BAROKNÍ NOC
Jul
13
11:30 AM11:30

VALTICKÁ BAROKNÍ NOC

čtvrtek 13. července na zámku Valtice

začátek v 19 hodin v Zimní jízdárně, vstup přes Dvůr okolo pokladny / infocentra

Přijďte si vychutnat baroko všemi smysly! Postavy commedia dell´arte ožijí a provedou návštěvníky Valtickou barokní nocí.  Zámecký areál se v čase přenese do barokní Francie nebo do zvuku středověkého chorálního zpěvu, své návštěvníky zapojí do výuky barokních tanců či do víru pouličních komediantů. Program vyvrcholí malou zahradní slavností s letně střiženým občerstvení, nabídkou regionálních vín a závěrečným ohňostrojem.

Návštěvníci budou v 19:00 hodin rozděleni do tří skupin, které budou kolovat v areálu dle jednotlivých produkcí, po rozčlenění do skupin není možné se do programu zapojit.

https://www.zamek-valtice.cz/cs/akce/21873-valticka-barokni-noc-na-zamku

View Event →