Galerie Zavodny

Copy of Více umělců

 
 

Lubomír Přibyl a Robert Urbásek:
Síla jedné barvy 

Výstava Lubomíra Přibyla /narozen 1937 v Praze/ a Roberta Urbáska /narozen v roce 1965 v Bratislavě/ v Galerii Závodný v Mikulově představuje autory dvou generací, kteří našli zálibu v monochromním projevu, silně zredukovali svoji barevnou škálu a jejich reliéfy se opírají o sílu výpovědi jedné barvy.
Styčné body v procesu jejich tvorby lze nalézt i v použití motouzu, kterým strukturují obrazce a reliéfy na povrchu plátna či dřevěné desky. Způsob jejich uvažování i samotné práce je ale i přes použití obdobných materiálů a výrazových prostředků velmi rozdílný.
Monochromní projev má ve světovém výtvarném umění své pevné místo /k představitelům patří např. Y. Klein, B. Aubertin, P. Manzoni, H. Mack, J. J. Schoonhoven/, v českém prostředí však stále ještě zcela nezdomácněl /ke známým osobnostem československé monochromní malby patří např. T. Rajlich, M. Grygar, M. Urbásek, z mladší generace např. V. Krůček, M. Škoda, P. Dub či J. Novotný/.

 
Urbasek_Galerie_Zavodny.jpg

Robert Urbásek

Suspendisse nec congue purus. Mauris egestas at nibh nec finibus. Integer tempus, elit in laoreet posuere, lectus neque blandit dui, et placerat urna diam mattis orci.

Přibyl_Galerie_Zavodny.jpg

Lubomír Přibyl

Mauris id fermentum nulla. Nulla lectus ante, consequat et ex eget, feugiat tincidunt metus. Donec ac fringilla turpis.